Dňa 27.05.2026 sme organizovali Taliansky deň. Na podujatí sa zúčastnili PSS, riaditelia a inštruktori z okolitých zariadení ( CSS Medveďov, CSS Okoč, CSS Jahodná, DSS Lehnice , DSS Horný Bar a DSS Košúty). Navštívili nás aj vzácni hostia Mgr. József Berényi Podpredseda TTSK, Ing. Blažena Flamíková riaditeľka odboru sociálnych vecí a PhDr. Monika Valúchová vedúca oddelenia stratégie a manažmentu sociálnej pomoci, PaedDr. Soóky Marián primátor mesta Veľký Meder, Mgr. Mária Estergajošová zástupca primátora mesta Veľký Meder, Ing. Ladislav Polák starosta obce Okoč . Na tematický deň sme vyzdobili budovu a celý areál dekoráciami charakteristickými pre Taliansko. Na privítanie hostí sme vyložili informačné a uvítacie tabule, zhotovili sme fotokútik, pripravili sme limonádový stánok a „taliansku kaviareň“ . Po slávnostnom otvorení podujatia, sme hneď začali s talianskou tanečnou rozcvičkou , aby sme sa naladili na tému. Po tanci sme sa hrali hru, kde účastníci pripravovali „pizzu“. Po hre sme naservírovali chutný taliansky obed. V bare sa mohli PSS počas dňa osviežiť s limonádou, v kaviarni mohli ochutnať talianske kávové špeciality. Počas dňa , každý účastník obdržal balík plný prekvapení. Posledné prekvapenie dňa, bola veľká torta s talianskou dekoráciou. Tortu pre našich hostí pripravil, už tretí krát Attila Both z Dunajskej Stredy. Srdečne mu ďakujeme za dlhodobú spoluprácu a podporu.
Taliansky deň nám ubehol veľmi rýchlo, napriek vysokým teplotám panovala príjemná atmosféra a všetci sme sa výborne zabávali.
P.S. : Už máme pripravené nové nápady na budúce stretnutie ...
2026.05.27-én intézményünkben olasz napot tartottunk. Az eseményen részt vettek a környék intézményeinek lakói, igazgatói és ergoterapeutái. Jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényünket Nagyszombat kerület képviseletében Mgr. József Berényi Nagyszombat megye alelnöke, Ing. Blažena Flamíková a a szociális osztály igazgatónője és PhDr. Monika Valúchová a szociális osztály vezetője is. Ellátogattak a tematikus napunkra PaedDr. Soóky Marián Nagymegyer város polgármestere és Mgr. Mária Estergájošová alpolgármester asszonya valamint Ing Polák László Ekecs polgármestere . Az égész intézményt kidiszítettük Olaszországra jellemző dekorációkkal. Információs és üdvözlőtáblákat helyeztünk ki. Felállítottunk fotósarkat, készítettünk limonádé standot, kialakítottunk egy „olasz kávézót“. Az ünnepélyes megnyitót a ráhangolódás jegyében követte az olasz közös táncos torna . Utánna pizzás játékot játszottunk ,majd felszolgálták a finom olasz ebédet. Vendégeink az esemény ideje alatt élvezhették a hűsíttő limonádé és a kávékülönlegességeket is. A nap folyamán kiosztásra kerültek a finomságokkal teli csomagok. Utolsó meglepetésként Both Attila dunaszerdahelyi cukrászmestertől a Tejszínes csoda torták tulajdonosától, immár harmadik alkalommal egy nagy tortát kaptak kedves vendégeink ajándékba . Ezúton is nagyon szépen köszönjük a támogatást!
Olasz napunk a nagy meleg ellenére , nagyon gyorsan eltelt a hangulat fergeteges volt, minden percét élveztük .
UI.: Már készülünk az új ötletekkel a jövő évre...














